+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Poór Balázs könnyedén nyerte meg a serdülő TOP24 bajnokságot

Mivel Gergely Márk csak a verseny előtti napon érkezett haza Kínából, ő kihagyhatta az év egyik legnehezebb versenyét, a TOP24 bajnokságot. Rajta kívül a ranglista élvonalából hiányzott Varga Botond (1.) és Szabó Lénárd, aki szintén Kínában volt. Ezek után a verseny torony magas esélyesévé lépett elő a SZAK-Sportiskola kiválósága, Poór Balázs, akinek ráadásul ez volt az utolsó serdülő (U15) versenye. (Januártól ifjúsági korba lép.) Rajta kívül még Szarka Gábor állt rajthoz, aki azonban betegséggel küszködött. (Meg is látszott a teljesítményén.)

"Bazsa" - ahogy mindenki - két nap alatt 11 meccset játszott, és mindössze 4 játszmát veszített. Régóta tartja kiváló formáját, magabiztosan hozta a papírformát és az 1. helyen végzett!

A ranglista 9. helyén álló Szarka Gábor nagyon el akart indulni a sok ranglista pontot adó versenyen, ezért még betegen is asztalhoz állt. Játékán azonban látszott a betegség, és váratlan vereségeket szedett össze. A selejtezőben mindössze 1 győzelmet szerzett és csak a 17-24 között folytathatta. Ott aztán még gyűjtögetett 3 győzelmet és végül a 18. helyen fejezte be a versenyt. "Gabó" még jövőre is a serdülő korosztályhoz fog tartozni.